Zadanie 18. Kasia i Janek grali w następującą grę. Ustawili swoje pionki na osi liczbowej w punkcie 0 i kolejno rzucali dwiema kostkami: niebieską i czerwoną. Pionek przesuwano o tyle jednostek, ile była równa suma wyrzuconych oczek, przy czym wynik na kostce niebieskiej oznaczał liczbę ujemną. Na przykład 5 oczek na kostce niebieskiej i 3 oczka na kostce czerwonej dają, więc pionek przesuwa się o dwie jednostki w lewo. W tabeli przedstawiono liczby oczek wyrzuconych przez każdego z graczy w pierwszych trzech rzutach. Kto po tych rzutach ma więcej punktów i o ile?

Matematyka z kluczem 6. Zbiór zadań zadanie zadanie 18 strona 11

Rozwiązanie

Aby rozwiązać zadanie, musimy obliczyć pozycje pionków Kasi i Janka po trzech...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Strona 11

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 11 podręcznika 'Matematyka z kluczem 6. Zbiór zadań' z przedmiotu Matematyka i jest zadaniem nr Zadanie 18 rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Janina Palczewska

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Kasia i Janek grali w następującą grę. Ustawili swoje pionki na osi liczbowej w punkcie 0 i kolejno rzucali dwiema kostkami: niebieską i czerwoną. Pionek przesuwano o tyle jednostek, ile była równa suma wyrzuconych oczek, przy czym wynik na kostce niebieskiej oznaczał liczbę ujemną. Na przykład 5 oczek na kostce niebieskiej i 3 oczka na kostce czerwonej dają, więc pionek przesuwa się o dwie jednostki w lewo. W tabeli przedstawiono liczby oczek wyrzuconych przez każdego z graczy w pierwszych trzech rzutach. Kto po tych rzutach ma więcej punktów i o ile?

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Kasia i Janek grali w następującą grę. Ustawili swoje pionki na osi liczbowej w punkcie 0 i kolejno rzucali dwiema kostkami: niebieską i czerwoną. Pionek przesuwano o tyle jednostek, ile była równa suma wyrzuconych oczek, przy czym wynik na kostce niebieskiej oznaczał liczbę ujemną. Na przykład 5 oczek na kostce niebieskiej i 3 oczka na kostce czerwonej dają, więc pionek przesuwa się o dwie jednostki w lewo. W tabeli przedstawiono liczby oczek wyrzuconych przez każdego z graczy w pierwszych trzech rzutach. Kto po tych rzutach ma więcej punktów i o ile?' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Matematyka z kluczem 6. Zbiór zadań

Matematyka z kluczem 6. Zbiór zadań

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

Nowa Era

Autorzy

Jerzy Janowicz

ISBN

978-83-267-3626-1

Rodzaj książki

Zbiór zadań

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Janina Palczewska

zobacz profil

Nauczyciel matematyki klas 4 - 8 Szkoły podstawowej

Czy wiesz, że?

Janina Palczewska rozwiązała 875 zadań w naszym serwisie